| उत्पत्ति के प्लेस: | शिबू औद्योगिक पार्क चांगयी शहर शेडोंग प्रांत चीन |
|---|---|
| ब्रांड नाम: | XINHENGDA |
| मॉडल संख्या: | 10000L ब्लोइंग मोल्ड मशीन |
| न्यूनतम आदेश मात्रा: | 1 |
| मूल्य: | Contact me |
| प्रसव के समय: | नियमित ऑर्डर 90 दिनों में भेजे जाते हैं; अनुकूलित उत्पादों के लिए, कृपया समयसीमा के लिए मुझसे संपर्क |
| भुगतान शर्तें: | एल/सी, डी/ए, टी/टी, वेस्टर्न यूनियन, डी/पी |
| आपूर्ति की क्षमता: | 90+ |
| उत्पाद विधि: | फूंक मार कर की जाने वाली मोल्डिंग | भूतल समापन: | चिकना या बनावट वाला |
|---|---|---|---|
| DIMENSIONS: | कस्टम आकार उपलब्ध हैं | प्रोडक्ट का नाम: | बड़े पैमाने पर प्लास्टिक झटका |
| अनुप्रयोग: | भंडारण टैंक, कंटेनर, औद्योगिक उपयोग | रंगविकल्प: | अनुकूलन |
| प्रमुखता देना: | 10000L accumulator blow molding machine,high-capacity water tank moulding solution,3–6 layer co-extrusion blow molding |
||
3000L Blowing Mould Machine for Water tank Machinery customization manufacturer
| Parameter | Details |
|---|---|
| Plastic Processed | HDPE, PE |
| Clamping Force | 2000 KN |
| Automation Type | Automatic |
| Voltage | 380-415V |
| Key Selling Point | Multilayer |
| Warranty | 1 Year |
| No. of Screw | 7 |
| Core Components | PLC, Frequency Converter, Bearing Guard, Motor, Gear, Pump |
| Video Quality Inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Power | 520 kW |
| Equipment Weight | 50 Ton |
| Equipment Dimension | 1158 m |
| Screw L/D Ratio | 30 |
| Screw Diameter | 120 mm |
| Screw Heating Power | 80 KW |
| Extruder Motor Power | 90 KW |
| Mold Station Length | 1900 mm |
| Mold Station Size | 2100 mm |
| Air Pressure | 0.65 MPa |
| Air Consumption | 3 m³/min |
| Die Head Heating Power | 100 KW |
| Automatic Function | Yes |
| Single Unit Weight | 50 TON |
| Packaging Method | According to customer requirements (container, etc.) |
| Port of Dispatch | QINGDAO |
| Annual Supply Capacity | 35 Units |
![]()
![]()